Egyetlen ember volt a Földön, aki két atomtámadást is túlélt - Megdöbbentő története van

Körülbelül 260 000 ember élte túl a Hirosima és Nagaszaki elleni atombombatámadást. Tsutomu Yamaguchi azon kevesek egyike volt, aki túlélte mindkét borzalmat.

Sötét nap a történelemben

Tsutomu Yamaguchi éppen Hirosimát készült elhagyni, amikor az atombomba becsapódott. A 29 éves haditengerészeti mérnök három hónapos üzleti úton volt a Mitsubishi Heavy Industries jóvoltából és 1945. augusztus 6-a volt az utolsó napja a városban. Kollégáival a nyáron hosszú órákat dolgoztak egy új olajszállító tartályhajó tervezésén, és alig várta, hogy végre hazatérhessen feleségéhez, Hisakohoz és kisfiukhoz, Katsutoshihoz.

Aznap reggel 8:15 körül Yamaguchi utoljára a Mitsubishi hajógyára felé sétált, amikor meghallotta egy repülőgép zúgását a feje fölött. Az ég felé nézve látta: egy amerikai B-29 bombázó szárnyal a város felett, és egy ejtőernyőhöz kapcsolódó kis tárgyat dobott le. Hirtelen minden fényárban úszott. Épp annyi ideje volt, hogy beugorjon egy árokba, mire felharsant egy fülsértő robbanás. Az azt kísérő lökéshullám felemelte Yamaguchit a földről, tornádóként pörgette a levegőben, és egy közeli burgonyaültetvényre dobta. Miután visszanyerte az eszméletét, alig látott valamit. Az atomrobbanás miatt a levegő tele volt porral és törmelékkel, a reggeli napfényből alig látszott valami. Yamaguchit hulló hamu felhője vette körül, ekkor látta, hogy egy gomba alakú tűzfelhő emelkedik az égen Hirosima felett. Arca és alkarja súlyosan megégett, és mindkét dobhártyája megrepedt.

Épp csak túlélte a hirosimai bombázást, 3 nap múlva bement dolgozni

Yamaguchi kábultan vándorolt ​​a Mitsubishi hajógyár maradéka felé. Ott találta munkatársait, Akira Iwanagát és Kuniyoshi Satót, akik szintén túlélték a robbanást. Másnap elindultak a vasútállomáshoz. Az út a még mindig pislákoló tüzek, romba dőlt épületek, és az utcákon elszenesedett és megolvadt holttestek rémálomszerű táján keresztül vezette őket. Az állomásra érve felszálltak egy megégett és tanácstalan utasokkal teli vonatra, és hazaindultak Nagaszakiba.

Tizenhat órával a robbanás után Harry Truman elnök beszédet mondott, amelyben először vallotta be az atomcsapást. A robbanás azonnal mintegy 80 000 embert ölt meg, és további tízezrek haltak meg a következő hetekben. Truman nyilatkozatában arra figyelmeztetett, ha Japán nem adja meg magát, akkor „a levegőből olyan pusztító esőre számíthat, amihez hasonlót még nem láttak ezen a földön”.

Yamaguchi augusztus 8-án kora reggel érkezett Nagaszakiba és besántikált a kórházba. Annak ellenére, hogy az összeomlás szélén állt, Yamaguchi augusztus 9-én reggel kirángatta magát az ágyból, és jelentkezett a Mitsubishi Nagaszaki irodájában dolgozni.

Lapozz tovább!

Oldalak

Video Ha ezt csinálja a mobilod, éppen most lopják az adataidat
Sztárok
Sokan nem értik a mai fiatalság nyelvezetét, de ez a kilencvenes években sem volt másképp – akkoriban is rengeteg szleng kifejezés hódított. Vajon mennyire ismerik ezen szavak jelentését a Demjén-...
Home&Design
Tedd meg ezt az apró, de életmentő lépést még ma – hiszen az életed a legnagyobb érték!
Lifestyle
A zárkózottság nem hibaként vagy gyengeségként értelmezendő – sokszor az önvédelem egyik formája. Azok, akik nehezebben nyílnak meg, gyakran rendkívül mély és összetett személyiségek, akiknek...
Lifestyle
A szorongás leküzdése és az érzelmi egyensúly elérése nem mindig igényel bonyolult technikákat vagy hosszadalmas terápiákat. Néha egy egyszerű, de hatékony eszköz, mint a terápiás takaró, képes lehet...
Lifestyle
Próbáld ki már ma és élvezd, ahogy ezek az apró pillanatok varázslatossá teszik a mindennapjaitokat.
Lifestyle
A mai napon egy esemény heves reakciókat válthat ki a Bikából. Napi horoszkóp.