Napi abszurd: a görög állami tévében megtanítják a nézőknek, hogyan kell benzint lopni
Az üzemanyagárak Görögországban is az egekbe szöktek, ám nem biztos, hogy ez a leghatékonyabb megoldás a problémára.
Lerántja a leplet a nagy titokról az "autószakértő"
Nem csupán Magyarországon, de természetesen Európa számos más államában is az egekbe szöktek az üzemanyagárak. Egyes országokban a probléma enyhítését célzó alternatív ötleteket a közszolgálati televízióban is népszerűsítik: Görögországban például az állami tévécsatornában magyarázzák el a nézőknek, hogyan kell feltűnésmentesen és sikeresen benzint lopni - szúrta ki nemrégiben az Insider.
A szóban forgó tévériportban egy "autószakértő" avatja be a publikumot a benzinlopás nem túlságosan bonyolult folyamatába. „Még különlegesebb csőre sincs szükség, elég egy sima tömlő” - árulja el a művelet lényegét a riporter az ERT nevű csatornán.
Nagy a baj, de nem biztos, hogy ez a jó megoldás
A bizarr tévéadás természetesen felkapott internetes mémmé nőtte ki magát: nemcsak a görögök, de az egész világ mosolyogva fogadta a finoman szólva is rendhagyó edukációs irányzatot képviselő riportot. Egy mémekre szakosodott görög portál elkészítette, majd feltöltötte a YouTube-ra a videó alaposan átszerkesztett, még mulatságosabb változatát. A görögök most azon tűnődnek, vajon legközelebb milyen hasznos tanácsot kapnak majd a közszolgálati televízió munkatársaitól. Egy szellemes kommentelő szerint hamarosan arra is választ kaphatnak az érdeklődők, hogy hogyan lehet kinyitni az erkélyajtót észrevétlenül.
Görögországban egyébként tényleg komoly gondokat okoz az üzemanyagárak látványos növekedése. Athénban szerdán 2,37 eurót (955 forintot), míg Rodoszon és a szomszédos szigeteken 2,50 eurót (1000 forintot) kellett fizetni egy liter benzinért. Tagadhatatlan, hogy a helyzet válságos, azonban a görög állami televízióban talán nem a leghatékonyabb megoldással rukkoltak elő.
Az Európai Unió tagországainak Luxembourgban ülésező környezetvédelmi miniszterei szerda hajnalban, tizenhat óra tárgyalás után egyeztek meg öt fontos klímavédelmi javaslatról. Mutatjuk a részleteket.