Elátkozott gyémántok

Léteznek a világon olyan ékszerek, amelyeknek senki sem tud ellenálni. A gyémántok ragyogása a mai napig elvarázsolja az embereket,viszont számtalan történet kering olyan elátkozott kövekről, amelyek szerencsétlenséget hoztak viselőjére.


A toszkán gyémánt
A sárga színű ékszer eredetileg Indiából származik. Először a 15.században bukkant fel, méghozzá Merész Károly, Burgundia uralkodójának az ujján. A király több csatájában is viselte, mígnem egyszer menekülés közben elvesztette. A következő tulajdonosa I. Ferenc francia király volt, aki a toszkánai nagyherceg titulust is viselte. Innen ered a gyémánt elnevezése is.

Legközelebb Marie Antoinette kezén csillogott, aki még a XVI. Lajossal kötött házassági ceremoniára is magával vitte. A francia forradalom forgatagában a gyémánt Robespierre-hez került, de nála sem maradt sokáig. Napóleonon keresztül bekerült a Habsburg-dinasztiába, ahol tragédiák sora követte útját. Rudolf trónörökös először szerelmének, Vetsera Máriának ajándékozta az ékszert, majd miután ő visszautasította, édasanyjának, Sissinek adta. A királynő haláláig hordta a követ, míg egy anarchista meg nem gyilkolta. Végül Ferenc Ferdinánd ajándékozta hitvesének, aki ugyancsak haláláig viselte, mikor is megölték Szarajevóban. Ezek után nem csoda, hogy a Habsburgok meg akartak szabadulni tőle: az ékszert Zita királyné adta el, máig nem tudni, hogy hol lehet...


A Hope gyémánt

Csodás, ibolyakék színével a Hope gyémánt az egyik legszebb és legkülönlegesebb ékszer a világon. De ugyanakkor a legtöbb tragédia is hozzá köthető.

Ugyancsak Indiából származik, ahol állítólag Síva istennő szemét díszítette. Onnan egy tolvaj ellopta, majd egy kereskedő hozta Velencébe a halálos kórral, a pestissel együtt. Számtalan tulajdonosa volt, akiket vagy kocsmai verekedésben szúrtak le vagy kutyák martak halálra. Aztán a Napkirály, XIV. Lajos tulajdonába került, aki a szeretőjének, Montespan márkinőnek ajándékozta. Ám, a márkinő kegyvesztett lett és így a kő visszakerült a királyi családba.

Később megfordult Marie Antoinette ujján, de neki sem hozott szerencsét az ékszer. Az utolsó híres tulajdonosa Arisztotelész Onassis volt, aki első feleségének, Athinának ajándékozta. Botrányos válásuk a bizonyíték, hogy a gyémánt eddig csak szerencsétlenséget hozott birtokosainak. Egyedül talán névadójának hozott szerencsét, egy bizonyos Thomas Henry Hope bankárnak, aki a 19.század elején élt. 1830-ban eladta az ékszer IV.Györgynek, cserébe pénzt és nemesi rangot kapott. Viszont a király botrányos magánélete és kétes hírű szeretői igen csak sok gondot okoztak az angol királyi családnak...

Sokunk álmodik arról, hogy kedvesük egy gyönyörűen csillogó gyémánttal ajándékozzon meg minket. De azért érdemes utánanézni, vajon honnan is származik az ékszer!

 

Oldalak

Lifestyle
A Mérleg számára anyagi szempontból szerencsés nap lehet a mai. Napi horoszkóp.
Sztárok
Kedvenc sztárjaink is emberek, akik komoly harcot vívnak az elemekkel annak érdekében, hogy a mindennapok során elképesztő alakkal jelenhessenek meg a nagyközönség előtt. Mutatjuk, milyen diétákat...
Utazás
Talán már te is elkezdtél nézelődni, hova lenne érdemes elutaznod 2025-ben. Megmutatjuk a legjobb európai úticélokat, ahol érdemes eltölteni egy hetet vagy minimum egy hétvégét!
Lifestyle
A techóriás ingyenes, világszerte elérhető hozzáférést kínál eredeti tartalmaihoz, mint például a Ted Lasso, a The Morning Show, a Különválás vagy a Direkt terápia és még sok más.
Lifestyle
Gondolatébresztő kutatásra vállalkoztak a University College London (UCL) tudósai, akik megpróbálták megbecsülni, mennyivel rövidíti meg az emberi életet egyetlen szál cigaretta.
Lifestyle
Szilveszter éjszaka a várható nagyobb forgalom miatt számos nagy kapacitású járat egész éjjel közlekedik - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).