Így kérj béremelést most, amikor az élelmiszerárak az egekben vannak és úgy érzed, nem jössz ki a fizetésedből

Ha belépünk egy szupermarketbe, mindannyian a saját szemünkkel láthatjuk, hogy az élelmiszerárak az egekben vannak, de a megélhetési költségek az élet minden területén emelkedést mutatnak kezdve az üzemanyagtól az energiaszámlákon át egészen az élelmiszerig.
A fizetés nem nő arányosan az árakkal
Ha téged is sújt a drasztikus áremelkedés, ideje átgondolnod, mennyire fedezi a növekvő költségeidet a fizetésed, hiszen a költségeid csökkentése nem kivitelezhető hosszútávon.
Rita Trehan, a Dare Worldwide alapítója megosztotta tippjeit, hogy hogyan érdemes beszélgetést kezdeményezni a főnököddel a fizetésemelésről és hogyan érheted el, hogy pozitív kimenetele legyen a beszélgetésnek.
A pénz fogalmát hajlamosak vagyunk tabusítani, így nehezen beszélünk arról, hogy szeretnénk több pénzt keresni. Sokan kínosnak érezzük magunkat amikor a pénzzel kapcsolatos igényeinket kell kifejeznünk. "Hogy ez az egész kevésbé legyen ijesztő, íme a legfontosabb tippjeim a fizetésemelésről szóló tárgyaláshoz" - mondta Rita a Metro-nak.
Legyél tisztában az értékeiddel!
"Mielőtt vakon fizetésemelést kérsz a munkáltatódtól, meg kell állapítanod, hogy mennyit érsz munkavállalóként" - mondja Rita, aki szerint ezt három tényező határozza meg:
- a szakmai tapasztalat éveinek száma,
- a képességeid,
- a piaci kereslet.
Ahhoz, hogy képet kapj arról, hogy mekkora mozgástérrel rendelkezel, Rita azt javasolja, hogy nézd meg, milyen állásokat hirdetnek arra a pozícióra, amiben dolgozol és azokra átlagosan milyen fizetést kinálnak, illetve milyen követelményeket támasztanak a munkáltatóval szemben. "Ne felejtsd el, hogy a fővárosi és a vidéki fizetések gyakran magasabbak, mint az ország többi részén. Ha ezzel tisztában vagy, elkerülheted, hogy túl alacsony fizetést kínáljanak a munkádért" - mondja Rita.
"Vegyük figyelembe a munkánkkal járó nem pénzbeli előnyöket is" - mondja Rita. "Van-e lehetőséged magán egészségügyi ellátásra, ingyenes edzőtermi tagságra vagy az átlagosnál több szabadságra? Ne feledkezz meg azokról a dolgokról sem, amelyek nem tartoznak a juttatások közé. A 28 nap szabadság és a nyugdíj nem számít juttatásnak, de törvényi előírás" - fejtette ki a szakértő.
Lapozz!
Oldalak
