A grafológus tanácsa a Balázsoknak - A nevük alapján így változtathatnak az életükön
Nevünkben a sorsunk - tartja a mondás, úgyhogy új sorozatunkkal azoknak szeretnénk segíteni, akik éppen gyermekáldás elé néznek és névválasztás előtt állnak, illetve azoknak, akik szeretnék megtudni, milyen tulajdonságokkal ruházza fel őket a nevük. A hatodik részben a Balázs nevet elemzi szakértőnk, Kárászné Tomanó Ágnes grafológus szakoktató, szaktanácsadó. Olvass tovább!
Balázs – 1B; 2a; 1l; 1z; 1s
Szórakoztató grafológia
A cikk a szórakoztató grafológia egyik példája, melynek nincs köze a hagyományos íráselemzéshez. Grafológusunk abból a feltételezésből indul ki, hogy a születési nevünkben szereplő betűk ugyanúgy felruházhatnak tulajdonságokkal, mint ahogyan azt a születéskori csillagállások is teszik. Tőlünk függ, hogy a későbbiekben hogyan használjuk a betűk adta lehetőségeket, azaz hogyan írjuk le őket.
A „B” az ÁBC második betűjeként a bekebelezést, a birtoklást, és a megszerzett dolgok megtartását jelképezi gyakorlati és szellemi síkon egyaránt . Az alsó fél-ovál, azaz a „B” „pocakja”mutatja meg, hogy mekkora mennyiséget szeretnénk megszerezni, birtokolni a számunkra értékes dolgokból.
Két „a”, illetve „á” betű is került ebbe a névbe, mely a munka, a tevékenység, a feladat betűje. Jelzi az ezekhez való hozzáállást, az itt elért sikereket, kudarcokat, érzeteket.
Az „l” a tudás, az ismeretek, a szellemi irányultság betűje. Ebből olvashatjuk ki, hogy tulajdonosa a megszerzett ismereteit át tudja-e adni másoknak, valamint azt is láthatjuk vonalvezetéséből, hogy tudását miként tudja a gyakorlati életben kamatoztatni, alkalmazni.
A „z” már nem olyan gyakori betű a nevekben, mint az „a” és az”e”. A belső békét, a harmónia igényét jelzi. Sokat árul el tulajdonosának közérzetéről a betű nagysága, az alapvolnaltól való esetleges elrugaszkodása.
A nevet záró „s” betű az anyagi javak igényéről, annak megszerzéséről, megtartási képességéről árulkodik az írásban.