"Touch it" szabály a lakberendezésben: így döntsd el, hogy mire költheted a legtöbb pénzt a lakásban

Ne feledjük, hogy az otthonunk a menedékünk, ezért érdemes a legjobb minőségű tárgyakkal és bútorokkal körülvenni magunkat. Ebben segít a "touch it" szabály.

Hogy otthonunk ne csak szép, hanem kényelmes és funkcionális is legyen

A lakberendezés világában számos irányelv és szabály létezik, amelyek segítenek abban, hogy otthonunk ne csak esztétikus, hanem funkcionális is legyen. Az egyik legfontosabb és talán legpraktikusabb irányelv a „touch it” szabály, amely vásárlások során segít nekünk a legnehezebb döntésekben. Veled is előfordult már, hogy két termék között vacilláltál - legyen az dekoráció, bútordarab, vagy kiegészítő - mert az, amelyik jobban tetszett drágább volt? Ilyenkor felmerül a kérdés: mik azok a dolgok az otthonunkban, amikre igenis megéri több pénzt kiadni és mik azok, amiken gond nélkül spórolhatunk? A "touch it" szabály ebben segít. Részletek a galériában!

Mi is az a „Touch it” szabály? A „Touch it” szabály egyszerű alapelvet követ: fókuszáljunk azokra a tárgyakra, amelyekhez minden nap hozzáérünk, vagyis azokra, melyek mindennapi életünk részét képezik. Ezek lehetnek olyan tárgyak, amelyeket gyakran használunk, mint például a kanapék, matracok, étkezőasztalok, székek, kilincsek vagy akár a konyhai eszközök. Azokra a dolgokra érdemes beruházni, amelyek mindennapi használat során közvetlen kapcsolatba kerülnek velünk.
Kattints a további képekért!

Ne félj kísérletezni, és bátran cseréld le a megszokott színeket új, inspiráló árnyalatokra!

Leadfotó: 123RF

Oldalak

Video Ha ezt csinálja a mobilod, éppen most lopják az adataidat
Sztárok
Az Inspiráló Nők jelölőbizottságának tagja, Fodor Rajmund elárulta, hogy mi inspirálja a mindennapokban a munkája során.
Lifestyle
Ha legközelebb úgy érzed, hogy szükséged van egy kis délutáni alvásra, nyugodtan engedj a késztetésnek.
Lifestyle
A mai világban az információ túlterheltsége, a digitális multitasking és a folyamatos figyelemigény olyan mértékben változtatja meg az agyunk működését, amely hosszú távon káros lehet.