Meglepő esemény történt a hazai albérletpiacon, erre senki sem számított
És senki sem fog igazán örülni neki.
Újabb drágulás az albérletpiacon
Februárban a magyar albérletárak országosan 1,1 százalékkal nőttek az előző hónap adataihoz képest, így fél év után ismét emelkedtek a bérleti díjak, noha az egy évvel korábbi adatokkal összevetve több mint 10 százalékos volt a csökkenés - írja a Központi Statisztikai Hivatalra (KSH) és az ingatlan.comra hivatkozva az Infostart. Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértőjének értékelése szerint korai lenne az adatokat tartós bérletidíj-emelkedés kezdetének tekinteni, a lakbérindex a gyakorlatban inkább stagnálást jelez. Az országon belül egyébként eltérően alakultak az albérletárak a múlt hónapban. Havi szinten a közép-dunántúli és a dél-alföldi régióban 3 százalékkal nőttek, míg a dél-dunántúli, észak-magyarországi és a Pest megyei kiadó ingatlanok esetében 0,5 százalékos csökkenés történt januárhoz viszonyítva - írja az Infostart, majd hozzáteszik: Budapesten a budai hegyvidéki kerületekben egy hónap alatt 3, a budai egyéb kerületekben 1,3 százalékkal, Pest külső városrészeiben pedig átlagosan 2,5 százalékkal emelkedtek a bérleti díjak.
A pesti belső kerületekben 0,1 százalékos, a pesti átmeneti kerületekben 0,3 százalékos volt a növekedés. Pécsen 87 ezer, Nyíregyházán 90 ezer, Debrecenben és Kecskeméten 100-100 ezer, Szombathelyen 108 ezer, Győrben pedig 110 ezer forint volt a március közepi átlagos bérleti díj a kínálati piacon. A koronavírus-járvány harmadik hulláma és az ahhoz köthető korlátozások bizonytalanságot hoztak az albérletpiacra, márciusban az év elejéhez képest egyelőre nem érezhető további drágulás - világított rá az ingatlan.com közleményében Balogh László.
Fotó: 123rf
Az amerikai énekesnő valószínűleg jó vásárt csinált, ugyanis a döntés meghozatalában korábban ingatlanosként dolgozó vőlegénye is segítette.