Wellness otthon - Pihentető és szépítő kényeztetés
A testre és lélekre is jótékonyan ható wellness kezelések egy részét könnyen részévé tehetjük mindennapi rutinunknak is.
Pihentető fürdő
Egy kád langyos, illatos fürdő segíthet regenerálódni. Arra érdemes ügyelnünk, hogy a víz hőmérséklete ne haladja meg a 35 fokot, hiszen a forró víz erősen száríthatja a bőrt, így több kárt okozhat, mint amennyit használ.
Illóolajok és egyéb kiegészítők
A tökéletes hatás eléréséhez elengedhetetlen a megfelelő környezet: néhány kellemes, pasztellszínű frottírtörölköző, a víz tetejére szórt rózsaszirmok, halvány fényükkel a szobát lágy fénybe öltöztető aromamécsesek. A megfelelő körülmények megteremtése után gondoskodjunk az ellazulást és kikapcsolódást segítő fürdősókról vagy illóolajokról. A levendula, a bergamott, a szantálfa és a rozmaring nyugtatóan hathat, míg a menta, a citrom, a mandarin vagy a narancs felfrissíthet. Aktuális hangulatunknak és igényeinknek megfelelően válasszuk ki közülük a megfelelőt.
Az illóolajok megfelelő alternatívái a frissen leszedett vagy szárított, fürdővízbe szórt gyógynövények, amelyek közül szintén az alapján érdemes választanunk, hogy felfrissülni vagy ellazulni szeretnénk-e.
Szépségápolás a kádban
A teljes újjászületés élményéhez fürdés közben tegyünk fel haj- és arcpakolást, a szemünkre pedig helyezzünk tejjel vagy rózsavízzel átitatott vattapamacsot vagy nyers uborkaszeleteket, amit hagyjunk hatni megközelítőleg 20 percig. A párolgó meleg víz hatására pórusaink kinyílnak, így az arcpakolásnak lehetősége van rá, hogy igazán kifejthesse hatását. A fürdés előtt vegyünk egy langyos zuhanyt, ami alatt használjunk testradírt, ami elősegíti, hogy bőrünk megszabaduljon a száraz, elhalt hámsejtektől, és így ismét képessé váljon a méreganyagok leadására és a tápanyagok felszívására. A fürdés közben használt arcpakolás is akkor hat igazán, ha előtte arcradírral felkészítettük bőrünket az ápoló anyagok befogadására.