Fashion&Beauty

Miért van szükség korrekcióra a sminktetoválásnál?

Manapság egyre nagyobb népszerűségnek örvend a nők körében a sminktetoválás, hiszen több előnye is van.

Egyrészt tartós, tehát nem kell minden nap foglalkozni a sminkelés bizonyos lépéseivel, nem kenődik el, nem kopik le a nap végére, és a víz vagy a pára sem tesz kárt benne. Emellett egy profi szakember által, például a Helia-D Kozmetikai Szalonban készített sminktetoválás szimmetrikus, szabályos, színe és formája remekül illik a viselőjéhez.

Talán egyetlen hátránya akad csak, mégpedig az, hogy a vágyott végeredmény nem lesz kész azonnal, hiszen ez egy hosszabb folyamat, ami még a korrekciót is magába foglalja.

A tetoválás nem olyan, mint egy festés!

Akik még nem igazán érdeklődtek utána, hogy hogyan is készül egy sminktetoválás, azok körében gyakori tévhit, hogy egy egyszerű és gyors eljárásról van szó. Vagyis bemegyünk a szalonba mondjuk ajaktetoválásra, kiválasztunk egy szimpatikus színt és formát, a szakember megcsinálja, majd 1-2 óra múlva szépen tetovált, mutatós ajkakkal távozunk.

A valóságban azonban sajnos ez nem ilyen egyszerű. A tetoválás ugyanis nem olyan szimpla folyamat, mint mondjuk egy hajfestés. Bár némileg más technikákat és anyagokat használnak, mint a normál testtetoválásoknál, de az elv ugyanaz: tűk segítségével festékanyagot juttatnak a bőrfelszín alá, tehát a művelet a bőr felső rétegének sérülésével jár, aminek gyógyulnia, regenerálódnia kell. Ez pedig nem megy végbe azonnal.

A friss ajaktetoválás ezért meglepően erős színű, az ajkak duzzadtak, és az első pár napban nedvedzenek. Mindez viszont teljesen normális, mint ahogy az is, hogy ezután a bőr varasodni kezd, majd lehámlik, emiatt a tetoválás is foltos lesz. Persze nem maradhat így, ezért kell mindig visszamenni egy második alkalomra, az úgynevezett korrekcióra.

Mire szolgál a korrekció?

Pontosan arra, amit a neve is sejtet: a tetoválás korrigálására. Ha az ajaktetoválás példájánál maradunk, akkor az első pár hétben azt tapasztalhatjuk, hogy a bőr néhány helyen kilökte egy kicsit a pigmentet, emiatt nem egyenletes a végeredmény. Ez nem a tetováló hibája, hisz előre nem lehet tudni, hogy kinek a szervezete miképp reagál majd a festékanyagra.

Ám szerencsére semmi sincs veszve, hisz pont arra szolgál a második alkalom, hogy ezeket az egyenetlenségeket kijavítsák. Ilyenkor sor kerül a kiigazításra, a szín felfrissítésére.

Mivel ismét megsérül a bőr, így újfent számítani kell duzzanatra, és arra, hogy a szín az első napokban sötétebb, de itt már rövidebb a gyógyulási idő, a regenerálódás végeztével pedig kialakul a tetoválás végleges színe és formája.

Viszlát állandó rúzsozás!

Egy szép ajaktetoválás teljesen kiválthatja a rúzs és a szájceruza használatát, hangsúlyosabbá teheti az ajkakat, és optikailag a formáját is megváltoztathatja. Persze mint minden sminktetoválás, ez sem végleges, időnként fel kell frissíteni, de ez még mindig sokkal kevésbé macerás, mint napi szinten többször is rúzst használni.

Oldalak

Video Marics Peti első filmszerepének kulisszatitkai
Fashion&Beauty
Sztárok
Adam Peaty élete valóban tele van fordulatokkal. Most remekelt a párizsi olimpián, és szerzett egy csodás barátnőt is maga mellé.
Lifestyle
A randevúkon teljesen jól alakult minden, de aztán a pasi rájött, hogy a barátnője nem annyira toleráns, mint kellene, és előkerült a követelőző énje is.
Sztárok
Diana édesanyjáról sokan nem tudják, hogy ki is pontosan és milyen viszonya volt lányával, ám az most kiderült, hogy a hercegné évekig nem állt szóba szülőanyjával az 1981-es esküvője után.