5 hiba, amit a géllakkal elkövetünk: ezek teszik tönkre a körmünket

Ezekre jobb, ha odafigyelünk.
#1 Lehúzzuk a lakkot
Hányszor fordult elő, hogy mindenféle megfelelő eljárás nélkül csak egyszerűen lehúzkodtunk a géllakkot? Valljuk be, több mint egyszer. Ne csodálkozzunk tehát, ha a folyamat után roncsolódtak a körmeink, ugyanis nem a termék maga amortizálja le azokat, hanem az eltávolítás. Az acetont és különféle módszereket nem véletlenül találták fel, és érdemes rászánni az időt az ilyen procedúrákra, mert megkímélhetjük magunkat a kellemetlenségektől.
#2 Nem használunk ápoló olajat
Az ápoló vagy úgynevezett "kutikula" olaj használatát nem azért találták ki, hogy a manikűrözés végén menőbbnek tűnjön a befejezés, hanem mert ez egy üvegcsébe zárt csodaszer. Sokan nem szeretik, mert zsíros érzet marad közvetlenül utána, de a hidratált és egészséges végeredményért megéri "elszenvedni" azt a pár percet.
#3 Rágjuk, törjük, zúzzuk a végét
Ha rágod vagy állandóan piszkálod a géllakk végét, akkor nem csak a csodás manikűrödtől búcsúzhatsz el, de kellőképp roncsolod a legfelső körömréteget is, amit hosszabb folyamat utána rendbe tenni.