A fésülködés íratlan szabályai, amiket a legtöbb nő nem tart be
Ezek betartása elengedhetetlen az egészséges haj megőrzéséhez.
A fésülködés szabályai
Vannak olyan hétköznapi dolgok a hajápolásban, amikről azt gondoljuk, hogy profi szintre fejlesztettük őket, ilyen például a szárítás vagy a vasalás, illetve a fésülködés is. Ahogy előbbiek, úgy utóbbi esetében sem mindegy, hogy végezzük a folyamatot, ennél is vannak olyan íratlan szabályok, amiket érdemes betartanunk, ha valóban egészséges, szép végeredményt szeretnénk. Az alábbiakban egy New York-i mesterfodrász, Kelsey Osterman tippjei segítségével vázoljuk fel ezeket.
1. A fésű/kefe kiválasztása
A fésülködés esetében a legfontosabb dolog, hogy jól válasszuk ki a fésűt/kefét, az adott hajtípusunknak megfelelően. Más fajtát érdemes használni például egy vastag- vagy vékonyszálúnál, illetve göndör vagy egyenes verziónál.
- Vastagszálú, durva hajhoz: a szintetikus hajkefék kevesebb statikus kisülést okoznak fésülködés közben, így a vastagszálú, nehezebben kezelhető haj simább lesz a segítségükkel, és a csomók kiküszöbölésére is megfelelő.
- Hullámos, loknis hajhoz: a téglalap alakú (úgynevezett "pedál" kefék) változatok főként hullámos, loknis hajhoz passzolnak, ezekkel nem csak a fésülködés egyszerűbb, hanem a szárítás is, körkefe helyett is alkalmazhatjuk őket (nagyobb tartást nem adnak, inkább a fényes végeredményhez és könnyebb kezelhetőséghez járulnak hozzá).
- Gyakran hőkezelt, száraz, igénybevett hajhoz: ha 2-3 naponta hajat mosol, gyakran hőkezeled (vasalod, göndöríted, szárítod) a tincseidet, akkor érdemes egy "szellőző" kefét választanod, ami csökkenti a meleg levegő okozta károsodás mértékét és hozzájárul a gyorsabb szárításhoz is.
- Vizes (illetve göndör) hajhoz: hajmosás után a vizes hajon soha ne alkalmazzunk kefét, mert ilyenkor a nedvességtől kitágult szálak szerkezete gyengébb, ezáltal sérülékenyebbek és könnyebben törnek, használjunk inkább egy ritkafogú (műanyag) fésűt, ami segít a csomók kiküszöbölésében és gyengéd a fürtjeinkhez.