Ezt teszi az egész napos ülés a fenekünkkel - Rémisztő az eredmény
Ha hozzám hasonlóan irodai munkát végzel, akkor nagy az esélyed arra, hogy napi 8 órát a székedbe préselődve töltesz. Amíg azonban az állandóság és a minimális mozgás jót tehet a karrierednek, a feneked már jobban megsínyli a dolgot. Olvass tovább, kiderül, milyen következményei lehetnek az állandó ülésnek - a hátsódra nézve!
Káros a fenéknek a sok ülés
Amíg te keményen dolgozol, a feneked sajnos a babérjain ül, ennek köszönhetően a farizmaid állapota fokozatosan hanyatlani fog. Ez baj, mert a farizmaid többek között a járásban játszanak fontos szerepet, illetve a csípő hátrafeszítéséért is felelősek, ami hozzájárul az egyenes tartáshoz. Ami tehát rossz a fenekednek, az rossz az egész testednek. Az inaktív farizmok egyik hátulütője, hogy a csípőhajlító izom megfeszül, a gerinc meggörbül, a tartás egyre felháborítóbb, a hátfájás pedig egyre elviselhetetlenebb lesz, különösen az alsó háti szakaszon. Ha nem vizsgálják ki és nem kezelik a problémát, krónikussá is válhat, írja a glamour.com.
Teher kerül a térdekre, bokákra, nehezebb lesz az edzés
A fenék mostoha sorsa a test más részein is okozhat kellemetlenségeket, például a térdeknél és a bokáknál. Ha ugyanis a nagy farizom nem tudja tartani a saját súlyát, a nyomás kényszerűen a gyengébb részekre helyeződik át. A nem használt farizmok elgyengülése az edzés sikerességére is rányomhatja a bélyegét - sokkal nehezebben fogod tudni formálni a popsit és keményebben fogsz küzdeni azért, hogy egy-egy gyakorlatot helyesen végezz el.
Lapos, ernyedt és narancsbőrös lehet a hátsó
Rémületesen hangzik, de igaz, hogy a túl sok ülés a fenék formájára is hatással lehet; szakemberek szerint láthatóan laposabb, ernyedtebb annak a hátsója, aki egy széken tölti a napjait. Sőt narancsbőrösebb is, hiszen ha a véráramlás nem jó egy bizonyos területen - márpedig miért lenne jó ott, ahol nem mozog semmi -, akkor a bőr veszít kollagén tartalmából, így ruganyosságából, feszességéből is.