Schobert Norbi a Facebookon üzent a kétkedőknek
Schobert Norbi ezúttal a Facebookon adott hathatós választ az Update termékekben kételkedőknek. A fitneszguru a Szegedi Tudományegyetemen végzett vizsgálat eredményét osztotta meg a nagyérdeművel, amely szerint kakóscsigájuk egészségesebb és finomabb, mint a hagyományos péksütemény.
Életmód változtatás és diéta
"A szénhidrát anyagcserezavar kezdeti időszakában – csökkent glukóz toleranciában, valamint a 2-es típusú diabetes mellitus korai fázisában a vércukor kontrollt elsősorban az étkezés utáni vércukor szintek határozzák meg. Régóta ismeretes, hogy az étkezés utáni vércukorszint emelkedés szoros összefüggést mutat a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának és halálozásának kockázatával. A cukorbetegség kezelésében alapvető szerepe van a megfelelően kiválasztott és alkalmazott diétának az életmód változtatás és gyógyszeres terápia mellett. Csökkent glukóz tolerancia kezelésében pedig a diétának és az életmód változtatásnak gyógyszeres terápia híján alapvető szerepe van. A megfelelő diéta megválasztásakor fontos szempont az adott élelmiszer vércukorszint emelő hatásának ismerete is. A túlsúlyos 2-es típusú cukorbetegekben, csökkent glukóz tolerancia esetén vagy fogyni vágyó egészségesekben egyaránt fontos szempont az is, hogy a táplálék azonos élvezeti érték mellett lehetőség szerint kevesebb szénhidrátot tartalmazzon, kisebb energia tartalmú legyen.” – olvasható Prof. Dr. Forster Tamás tanszékvezető, Dr. Lengyel Csaba egyetemi tanáregyetemi docens és Lada Szilvia dietetikus által kiadott közlemény a Norbi Update hivatalos Facebook oldalán.
Az eredmények
A közlemény a továbbiakban kitér az egyetem által bevizsgált Norbi Update kakaóscsigára.
„Megvizsgáltuk, hogy a kereskedelmi forgalomban elérhető kakaós csiga és annak egy módosított, csökkentett szénhidráttartalmú változata (Norbi Update) miként befolyásolja az étkezés utáni vércukor- és inzulinszinteket egészséges önkéntesekben. Felmértük azt is, hogy a vizsgált személyek milyen élvezeti értéket tulajdonítottak az elfogyasztott termékeknek. A Szegedi Tudományegyetemen lefolytatott vizsgálatban résztvevő 30 önkéntes két egymást követő napon a termék fajtájának ismerete nélkül véletlenszerű sorrendben fogyasztotta el a kétféle kakaós csigát. Mindkét alkalommal 3 órán keresztül mértük a vércukor- és az inzulinszint változását. A vizsgálatot követően a résztvevők egy 5-ös skálán jellemezték az élvezeti értéket is. A csökkent szénhidrát tartalmú termék úgy produkált kisebb inzulin válasz mellett alacsonyabb vércukor értékeket, hogy a résztvevők fele ugyanolyan jónak vagy jobbnak értékelte azt. A teszt termékek elfogyasztása után 30 perccel a vércukor emelkedés mértéke 5-szöröse, míg az inzulinszint növekedése 4-szerese volt a hagyományos kakaós csiga esetében. A vizsgálat eredményéről a terméket előállító cég is tájékoztatást kapott." - áll a közleményben.