Friss! 43 év után hazatelepült Kaáli professzor, a Kaáli Intézetek világhírű megalapítója
43 év után hazatelepült Magyarországra Dr. Kaáli Nagy Géza István, a magyarországi Kaáli Intézetek megalapítója. A hírt a világhírű orvosprofesszor hivatalosan is megerősítette a Femcafénak, akivel a koradélutáni órákban sikerült telefonon beszélnünk.
Kaáli professzor érdeklődésünkre elmondta, hogy már itthon lakik, és fokozatosan, több fordulóval költözött vissza szülőhazájába: először a bútorai érkeztek meg, aztán a könyvei és egyéb használati tárgyai, végül a gépkocsija is szerencsésen "hazatalált".
Kaáli professzor azt is elárulta nekünk, hogy hazatelepülésének egyik fő oka az volt, hogy minél aktívabban részt vehessen a hazai Kaáli Intézetek munkájában, de hozzátette, hogy ettől függetlenül az amerikai Albert Einstein Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján továbbra is tanítani fog, ahová még 1985-ben hívták meg egyetemi tanárnak.
Egyedülálló munkásság és vitathatatlan érdemek
Dr. Kaáli Nagy Géza István - vagy ahogyan a tengerentúlon ismerik: Dr. Steven G. Kaali - egyedülálló munkásságának érdemei vitathatlanok, bevezetőként jegyezzük meg rögtön, hogy a magyarországi gyermekáldás két százaléka az ő megtermékenyítő intézetei munkájának köszönhető. Számos találmány segítségével ért el kiváló eredményeket az "in-vitro" megtermékenyítés terén mind Amerikában, mind Magyarországon.
A világhírű orvosprofesszor 1943. január 19-én született Gyulán. Gimnáziumi tanulmányait Orosházán végezte, ahol édesapja szemész főorvos volt. A szegedi Orvostudományi Egyetemen avatták orvossá 1968-ban, és friss diplomával a zsebében 1969-ben “disszidált” az Egyesült Államokba.
Steven G. Kaali néven szakvizsgázott, majd végigjárva a ranglétrát az Albert Einstein Egyetem szülész-nőgyógyász professzora lett. Több mint 30 éve foglalkozik meddőség kezeléssel. Nevéhez fűződik az első, ambuláns körülmények között fogant lombikbébi, akinek születéséről 1986-ban címoldalon számoltak be a New York-i napilapok.