A csókolózás 7 legjótékonyabb hatása

Csókolózni minden ember szeret. Kifejezi érzéseinket, szerelmünket, vágyainkat: egy csókban tehát az egész kapcsolat benne van. Ezért is lehet talán, hogy az érzelemmentes kapcsolatokban az emberek ritkán, vagy egyáltalán nem csókolóznak. Rengeteg fajtáját ismerjük, de azt talán nem is gondolnánk, hogy mennyi pozitív hatást rejteget magában.
Javítja a vérkeringést
Csókolózás közben megnő a lélegzetvételek száma, így több oxigénhez jut az agyunk, ezáltal javítja a vérkeringést és az agy vérellátását. Emellett egy hosszabb csókcsata alkalmával pulzusunk 150 fölé is emelkedhet, ami azt jelenti, hogy hatása megközelíti egy reggeli tornát! Na, melyiket válasszuk inkább?
Ápolja a fogakat
Talán ez az a tény, amit a legkevésbé gondolnánk, hiszen a csók maga a „baktériumcsere”, de igaz. Csókolózás közben ugyanis megnő a nyáltermelődés, csökken a száj savassága, így könnyebben tisztul, és kevesebb az esély a fogkő és a fogszuvasodás kialakulására. Így tehát akár a fogorvostól is megmenthet minket.
Tornáztatja az arcizmokat
Egy vadabb csókolózás alkalmával arcunk körülbelül 38 izma dolgozik. Mivel ez más tevékenység esetén nem valósul meg, ezért elősegítheti, hogy arcunk frissebb és fiatalosabb legyen, és lassítja az öregedését is. Ráadásul mivel izmokat mozgat meg, kalóriát is égetünk vele, fél percenként 12-t.
Csökkenti a stresszt
Mivel csókolózás közben csökken a mellékvese által termelt kortizon szint, ezért véd a stressz hatásoktól, és csökkenti a stresszhormon-szintet. Sőt egy kutatás kimutatta, hogy minél hosszabb egy kapcsolat, annál jobban csökken a kortizolszint. Egy stresszes nap után tehát nincs is szükségünk másra, mint párunkra és a csókjára.
Oldalak
