Görcsölnek az ujjaim, mi lehet az oka?

Az ujjak görcsös összehúzódása, fájdalma sajnos nem ritka probléma napjainkban. A kiváltó okok is igen sokrétűek lehetnek, ezért sokan nem tudják, hová érdemes fordulni a panaszukkal. Az információhiány pedig gyakorlatilag egyenes utat jelent a vizsgálat halogatásához, ami általában csak ront a helyzeten. Ezért most összeszedtem a leggyakoribb okokat és a hozzájuk tartozó tanácsokat, annak reményében, hogy segítséget nyújthatok a megoldás megtalálásában.
Dr. Vághy Beatrix - neurológus főorvos és homeopátiás szakorvos
Húsz éve végeztem a Szegedi Orvostudományi Egyetemen, jelenleg a Honvédkórház idegsebészetén dolgozom főállású neurológusként, illetve a Budapesti Mozgásszervi Magánrendelőben neurológusként és homeopátiás szakorvosként. A gyógyításban nálam mindig a hagyományos orvoslás áll az első helyen, de ha ez eredménytelen, felkínálom a komplementer gyógyászatban rejlő lehetőségeket. Kérdésed van? Ide kattintva tudsz segítséget kérni!
Gyakran megerőltetés után jelentkezik a görcs
Az ujjgörcs vagy kézgörcs legáltalánosabb oka az izmok megerőltetése. Gyakran fordul elő háziasszonyoknál nagytakarítás, szőnyegtisztítás, súrolás után. Kísérheti gyengeség-érzés is, azonban pihentetésre általában 1-2 napon belül elmúlnak a kellemetlen panaszok. Ajánlott ilyenkor magnéziumot és kalciumot szedni, melyek segítik az izmok és ízületek regenerációját. Amennyiben a tünetek mégsem csillapodnak pár nap alatt, hanem esetleg rosszabbodnak, felmerül az ínhüvelygyulladás veszélye. Ilyen esetben mielőbb keressünk fel ortopédus vagy kézsebész szakorvost.
A tünetekkel mielőbb keressünk fel szakorvost!
Előfordul, hogy az ujjak görcsös fájdalma nem valamilyen különös megerőltetés után, hanem éjszaka jelentkezik, sőt, a panaszra fel is ébredünk. Általában ehhez a fajta görcshöz zsibbadásérzés, esetleg izomgyengeség is társul. Ilyenkor idegi eredetű probléma állhat a háttérben, például alagút-szindróma. Első lépésként neurológus szakorvos felkeresése ajánlott, aki a szükséges vizsgálatok elvégzése után felállítja a pontos diagnózist és célzott kezelést javasol.
Lapozz, a cikk folytatódik a következő oldalon!
Fotó: 123rf.com
Oldalak
