Egyiptom szívcsakrája - Kairó és környékének mesés csodái
Kairó - arab nevén Al Kahira - a Közel-Kelet és Afrika legnagyobb városa is egyben. 16 millió lakosával a világ 13. legnépesebb városa, emellett minden évben több ezer ember keresi fel az arab kultúra bölcsőjeként emlegetett népszerű turistaparadicsomot. Látnivaló van bőven, nem csak Kairóban, hanem a város közvetlen közelében is. Lássuk, hova érdemes feltétlenül ellátogatnunk, ha egyszer az a szerencse ér minket, hogy eljutunk ebbe a varázslatos, ókori birodalomba.
Kairó fekvése
Egyiptom északkeleti részén, a gyönyörű Nílus folyó jobb partján fekszik Kairó, az egyiptomi civilizáció hazája. A város egyszerre modern metropolisz és régi korok kulturális műemlékeinek őre. Nyugatra fekszik tőle a gízai piramisok lenyűgöző együttese, a várostól délre pedig Memphisz, a régi főváros és kulturális központ található. A települést keletről az Arab-sivatag hegyvidéke és a Muqattam-dombság sziklái határolják, nyugatról a Líbiai-sivatag homokfelszíne öleli a várost. Északra a Nílus-delta torkolara, míg délre a Nílus-völgy található.
"Világ csodája vagy" - a legszebb látnivalók
A nyüzsgő nagyváros elegáns luxushotelei, a bevásárlóközpontok, galériák és mozitermek, valamint a kifejezetten a turisták kedvéért megrendezett vásárok, a közkedvelt Khan El Khalili Bazaar csak az egyik részét képezik Kairónak.
A méltán nagy látogatottságnak örvendő műemlékek, melyek közül több is a Világörökség része, a keleti térfélen találhatóak. Megdöbbentő, impozáns méreteik a kialakulásukat illetően rengeteg találgatásra adnak okot, nem csak a civil idetévedők, hanem a tudósok körében is.
Az 1800-as években alapított nemzeti múzeum a legtöbb egyiptomi műemlékkel egyetemben reggel 9-től 16 óráig tart nyitva. Legnépszerűbb a Tutankhamon fáraóról szóló kiállítása.
Az Al-Azhar mecsethez, a világ legnagyobb mecsetéhez kapcsolódik az iszlám világ egyik legfontosabb felsőoktatási intézménye, a 10. században alapított teológiai Azhar Egyetem.
A világ egyik legnagyobb mecsetét, az Ibn Tulun mecsetet a 9. században építették, alakja kívülről egy erődítményhez hasonlít.