Lifestyle

Ez az egyik legkoszosabb dolog, amit naponta használunk - Mégsem mosunk kezet utána és ez nagy hiba

A világjárvány óta mindannyian jobban odafigyelünk a megfelelő higiéniára és a fertőtlenítésre. De van egy tárgy, melyet a legtöbben minden nap használunk, mégsem gondolunk bele, milyen piszkos is lehet valójában. Ez a tárgy pedig bizony a készpénz.

Igazi baktérium laktanya

Az elmúlt hat hónapban sok üzlet és étterem áttért a készpénzmentes fizetésre, helyette csak bankkártyákat vagy digitális rendszereket fogadnak el. Márciusban Dél-Korea két hétig eltávolította az összes bankjegyet a keringésből fertőtlenítés céljából - sőt, néhányat meg is égettek -, hogy lassítsák a koronavírus járvány terjedését. Ez bizony nem véletlen, a mindennap használt készpénz ugyanis el sem hinnéd, milyen sok baktériumot hordoz magán. Bele se mersz gondolni, milyen baktériumok is lehetnek egy-egy apró érmén, vagy papírpénzen? Olvass tovább, ezentúl garantáltan kezet mosol majd, ahányszor csak készpénzhez érsz!

„Mi, emberek mindannyian baktériumokkal vagyunk körülvéve” – mondja Philip M. Tierno, a New York-i Egyetem Grossman Orvostudományi Iskolájának mikrobiológiai professzora. – „Mind rajtunk, mind azokon a tárgyakon ott vannak, amikkel érintkezünk.” Persze azt mind sejtettük, hogy a baktériumok jelen vannak, azt viszont valószínűleg te sem gondoltad, milyen mértékben. 2014-ben egy New York-i egyetem kutatói közel 3000 baktériumfajt azonosítottak egy manhattani bankbankjegyen. Ezek a mikrobák olyan baktériumokat tartalmaztak, amelyeket ételmérgezéssel, gyomorfekélyekkel és tüdőgyulladással hoztak összefüggésbe.
Kattints a további képekért!

Bár elsőre bizarrnak tűnhet, hogy megtartsd azt a vizet, amiben a tojásokat főzted, ha megtudod, mire képes ez a folyadék, te sem fogod soha többet kiönteni!

Leadfotó: Unsplash, forrás: huffpost.com

Oldalak

Lifestyle
Sztárok
Nem akármilyen szabály van érvényben, amikor Katalin hercegné és Vilmos herceg gyermekei a játékidőt élvezik.
Sztárok
A madarak és fák napja alkalmából a természet szeretetéről beszélgettek a Duna népszerű beszélgetőműsora, a Ridikül vendégei. Oszter Alexandra arról mesélt, bár fiatalként a városi nyüzsgés éltette,...
Egészség
Napi két liter folyadékok kellene az embernek innia minimum, hogy kiszolgálja a szervezete igényeit - most egy nem mindennapi kutatás világít rá, mennyire nem mindegy, mit iszunk.