Minden apróság miatt felbosszantod magad? Tedd ezt, és rendbe jön a lelked
Bosszankodunk nap, mint nap. Kicsit vagy nagyon. De miért is? Mi is valójában a bosszankodás, hogyan tudja elvinni boldogságunkat? Asztrológus szakértőnk, Kováts Krisztina elárulja, elakadhat-e a boldogságunk a bosszankodásban.
A bosszankodás rabló
Minden bosszankodás mögött csalódás áll – nem az van, amit várunk. Reggel kinézünk az ablakon, nem süt a nap, esik. Bosszankodunk. A szomszéd gyerek hangosan hallgatja a zenét, mi csendre vágynánk. Bosszankodunk. Társunk nem a megszokott helyre tette a cipőnket/az újságot, stb., - amiért épp nyúlnánk – és bosszankodunk. A végén az egész napunk egy nagy bosszankodásból áll - mosolyunkat/jókedvünket elrabolva. Mi is a bosszankodás? Rabló? Aki elviszi a bennünk levő építő energiát? Igen. Pontosan. Elveszi erőnket, tulajdonképpen az „életnek” mondható életünket. Mert beengedjük. Senki más! Mi nyitunk neki ajtót, talán még be is tessékeljük.
Miért? Miért engedjük be, ha látjuk, tudjuk, hogy nekünk ez nem jó? Mit ad nekünk a bosszankodás? Ha bosszankodunk, érezzük, hogy vagyunk. Nem jó érzés, de létünket konstatáljuk vele. Ha elfogadnánk reggel, hogy esik az eső, talán unalmas lenne az élet. Nem történne semmi. De ha bosszankodunk, akkor életre kelünk általa. Nem csak bent, de kint is, ha kinyilváníthatjuk - melyre várható válasz, hisz mások is mozgásba akarnak jönni.
A mozgás a lényeg!
Az élet akkor létezik, ha mozgásban van. Ami megáll, meghal. A Földön az élet csak akkor létezhet, ha megjelenik a két pólus, a kilélegzés-belélegzés, a yin – yang, világos – sötét, stb. A bosszankodás az egyik pólus. Igaz, elvesz, kimerültséget hoz, de mozdul.
Mit lehetne bosszankodás helyett tenni?
Mozgásba jönni, önként. Nem ösztönösen! Tudatosan. Pl. sporttal, építő szellemi mozgással. Ahol nincs elvárás, ott nincs csalódás, bosszankodás. Energiánk nem folyik el, építeni tudunk vele, mindenkinek jó érzést hozva. Ha tudatosak vagyunk, és értjük a földi sík lényegét, két pólusát, azt, hogy minden az - Építés – Megtartás – Lebontás - elvén működik, akkor épp oly természetes az, hogy esik az eső, mint ahogy süt a nap. A kettő együtt jelenti az Életet, egymás nélkül nem léteznek, vagy ha igen, ott az Élet nem tud megjelenni.
Ugyanez a helyzet, ha túl hangos a zene a szomszédban. A csend csak akkor tud érték lenni, ha előtte megéltük a zajt. Így rálátva, akár meg is lehet köszönni a szomszéd gyereknek hangoskodását. Ne felejtsük, a sok csend épp úgy életellenes, ahogy a folyamatos zaj is – hisz mindkettő szélsőséges! Ugyanez elmondható a nem talált újságra, cipőre, stb.