Ha kint túl nagy a rend, bent, a lélekben rendetlenség uralkodik - Az egyensúly lehet a boldogság kulcsa
Már az is baj lehet? Hogy rendet akarunk magunk körül!? Na, ne! Mi lehet az oka annak, ha túlságosan ragaszkodunk a rendhez, tisztásághoz? Asztrológus szakértőnk, Kováts Krisztina most ebben a témában osztja meg a gondolatait.
Mi is a rend valójában?
A rend tulajdonképpen - elválaszt. Kategorizál, fakkokba tesz - mindent a helyére. Kintről befelé osztályoz, egyre kisebb „dobozokba” rendez. Ahogy pl. az újságnak a nappaliban van a helye, azon belül az újságtartóban, ott is mindegyiknek a maga helyén – és megszületik a rendérzés bennünk - ami jó. Szükségünk van erre, hisz a rend által tudunk elővenni bármit egy pillanat alatt – pl.: a gémkapcsot nem a konyhában, nem a lábosok között keressük. Ez jó, ezzel időt nyerünk.
Földi világunk a „káosz” szétválasztásával kezdődött. Minden két pólusra szakadt. Hidegre - melegre, sötétre – fényre, szélesre - keskenyre, és sorolhatnánk. Ezek egymást tartják egyensúlyban. És középen van a Rend. De akkor hol van az elakadás? Miért baj a túlzott precízség? A fő hangsúly itt a túlzott szón van! Ahol megjelenik a túlzás, ott eltérünk az „arany középtől”. Meg kell jelenni a másik végletnek is, hisz a világunk az egyensúlyra törekszik.
Ha túlságosan ragaszkodunk ahhoz, hogy minden tárgy a helyére kerüljön - egy morzsa se essen a földre, az újság még véletlenül se heverjen a kanapén, a kabát a nappaliban – akkor valahol ott kell lenni a túlzott rend mellett a rendetlenségnek, a káosznak is. E kettő együtt tud egyensúlyt teremteni. De hol? Hiszen kívül, a látható világban minden a helyén van - túlzottan is!