Fashion&Beauty

A szemsmink történelme

A nők már évezredek óta megtesznek mindent azért, hogy szépek legyenek. A hangsúlyos szemek már a kezdetek óta dominálnak, ha sminkről van szó, így nem árt tudni pár érdekes és egészen elképesztő információt.

Kr.e. 4000-ben már sminkeltek

A nők már a kezdetekben is a szemeket hangsúlyozták ki leginkább, ezért a sötétítő por volt a rituálék egyik fő eleme. Szenet használtak a szemek kihangsúlyozására, mely védelemként szolgált a gonosz lelkek ellen és a hiedelem szerint megvédte az élőket. Gyakran galenitet, malachitot, faszenet vagy kormot tartalmazott ez a festék, melyet krokodil ürülékkel, vízzel vagy mézzel kevertek el a könnyebb használhatóság érdekében.

Kleopátra és a cicás vonalak

Kr.e 69 és 30 között a szén használata elterjedt a babilóniai, a görög és a római területeken is. A híres egyiptomi királynő, Kleopátra tovább erősítette a szemfesték használatát, mely segített megerősíteni a királynő isteni származásának hiedelmét.

A sminkelés sötét évszázadai

A Római Birodalom bukása után a szén használta megváltozott Európában, míg a Közel-Keleten továbbra is vallási jelentőséggel bírt a sötét por. A sminkelést csúnyának, illetlennek tartották a nyugati kultúrákban egészen a viktoriánus korszakig. 1830-ban már a sminkelés fő célja a hosszú és sötét pillák elérése volt, ennek érdekében a viktoriánus hölgyek otthon előállított, hamuból vagy koromból készült, bodzalével vegyített meleg keveréket vittek fel a szempillákra.

Az első spirál

1860-ban jelent meg a piacon az első olyan szempillaspirál, mely nem tartalmazott erősen toxikus anyagokat. Az Eugene Rimmel által megálmodott kozmetikumot az egyiptomi szén ihlette, de az akkoriban feltalált vazelinból is tartalmazott egy keveset.

Fotó: pinterest.com

Oldalak

Video Erre ügyelj, ha ülőmunkát végzel
Fashion&Beauty
Sztárok
Az Oscar-díjas színésznő 20 éve tűnt fel a Star Wars előzménytrilógiájának harmadik fejezetében, a Sith-ek bosszújában, azóta pedig nem tett kirándulást a messzi-messzi galaxisba.
Egészség
A vesekárosodás alattomos forrása nem csupán a cukor lehet, hanem egy olyan édesítőszer is, amely manapság egyre több ételben és italban található meg, így gyakorlatilag nap mint nap fogyasztjuk,...
Lifestyle
Van egy olyan Dél-Afrikában honos, a mai napig is rendszeresen használt növény a szanok körében, mely ősi étvágycsökkentőként funkcionál, azonban Európában csak kevesen ismerik.
Utazás
Az úgynevezett gyors rádiókitörések (FRB-k) rejtélyét egyelőre még korunk legrátermettebb csillagászai sem tudták megfejteni.
Sztárok
A neves modell egy megható Instagram-videóval illusztrálta, hogyan változott gyermeke külseje az elmúlt években.
Utazás
Ha az ember sűrűn utazik valamelyik budapesti metróvonalon, előbb-utóbb biztos fel fog tűnni neki a szerelvényekre szerelt ajtónyitó gomb. Ha viszont megnyomod, rendszerint nem történik semmi.