A torokcsakra megbetegedései
Az önfegyelemért, kommunikációért és önkifejezésért felelős torokcsakra megbetegedései komoly gondokat jelezhetnek, így érdemes szellemi és testi egészségedre is figyelmet fordítanod.
Az önkifejezés központja
A beszéd, a kommunikáció és a hallás központjaként is meghatározható torokcsakra felelős azért, hogy mondanivalónkat és érzéseinket ki tudjuk fejezni, illetve, hogy a külső és a belső hangokat meghalljuk. Ha egészségesen akarod tartani a torokcsakrádat, akkor fontos, hogy néha megnyílj, őszintén beszélj érzéseidről és vágyaidról, ne fojtsd magadba a mondanivalódat. A kék színnel jelölt csakra fő tanítása azonban a csend rendelete, azaz az, hogy tudd, hogy mikor is kell hallgatnod, mikor feleslegesek a szavak. A fejletlen torokcsakra gátol abban, hogy kifejezd önmagadat, ilyenkor nehezen megy az őszinteség, míg a túlfejlett torokcsakra semmitmondó locsogást eredményezhet.
A csend csakrája
A nyak és a törzs találkozásánál elhelyezkedő energiaközpont felel a nyak, a gége, a száj és a hangszálak helyes működésért is. Ezen csakra elváltozásait általában beszédproblémák jelzik, de a köhögés, a torokfájdalom és a rekedtség is csendre int minket. A torokcsakra gyakran visszatérő megbetegedései általában valamilyen indulat, érzelem vagy stressz elfojtásának következményei, így meg kell tanulnunk, hogy hogyan tudunk megszabadulni ezektől a terhektől, hisz az elfojtás nem megfelelő megoldás hosszútávon.
Asztma
Az asztma kialakulásának hátterében is állhat a torokcsakra megbetegedése, mely azt jelzi, hogy az illető nem fejezi ki magát, nem adja azt ki, ami nyomja a lelkét. Ez esetben a rohamok egyfajta figyelemfelhívásnak számítanak.
Bronchitis
A köhögés a beszéd visszafojtásáról szól, így nem meglepő, hogy a dohányosoknál nagyon gyakori ez a megbetegedés, hisz maga a füstölés is egyfajta önelhallgattatás.
Fülproblémák
A fül és a hallószervek megbetegedései arra utalnak, hogy nem hallgatsz a belső hangodra és mások véleményére sem, hanem öntörvényűen cselekszel.
Mandulagyulladás, torokfájás
A torok megbetegedései elfojtásról, visszatartott haragról és agresszióról tanúskodnak, így ilyenkor érdemes a stressz kezelésével kezdeni a gyógykúrát.
Nyakfájdalmak
Túl sok gondod van, túl nagy felelősség nyomja a vállaidat, elfojtott félelmeid pedig csak tovább fokozzák a fájdalmaidat.
Sklerosis multiplex
Nem hagyod érvényesülni a haragodat és többi érzésedet sem, hisz mindig egyfajta önkontroll alatt tartod magadat, s ez a felgyülemlett feszültség állhat ennek a megbetegedésfajtának a hátterében.
Tüdőproblémák
A szabadság és önmagvalósítás hiányával függ össze, hisz túlhajszolod magad vagy olyan dolgokba is belekényszeríted önmagadat, ami ellen minden porcikád hadakozik. Gyakrabban hallgass a megérzéseidre és a szívedre, sőt többször tarts laza napot, amikor a relaxációé a főszerep.
Ha érdekel a téma, akkor olvasd el az emberi energiaközpontokról, a homlok- és a koronacsakra megbetegedéseiről szóló cikkünket is!