Ez történik a bőröddel 30 év felett
A bőr öregedésének folyamatát két periódusra oszthatjuk: a kezdődő bőröregedés 30 éves kor körül kezdődik, a kialakult bőröregedés pedig nagyjából 40 éves korra tehető.
Mi történik 30 felett?
A kezdődő bőröregedést a bőr legfelső, szarurétegének megvastagodása és az alsóbb rétegek (irha és zsírszövet) enyhe elvékonyodása jellemzi. Ezen változások hátterében a lelassult sejtmegújulás áll, amelynek következtében a bőrfelszínen elszaporodnak az elhalt hámsejtek, csökken a bőr rugalmasságát adó kollagén- és elasztikus rostok termelése. Ehhez társul még a bőr enyhe fokú ásványi anyag-, nyomelem- és vitaminhiánya, valamint a nyirok- és vérkeringés lelassulása, amely a salakanyagok felhalmozódását vonja maga után.
10 évenként egy harántredő
A változások eredményeként a bőr fakóvá, mattá válik, veszít fiatalos ragyogásából és kialakul a „bőrfáradtság” képe. Ha valakinek száraz, érzékeny bőre volt, akkor az öregedés kezdeti stádiumában főleg a fakó bőrszín és a víz- valamint feszességvesztés, továbbá az apró ráncok dominálnak. A vegyes és zsíros bőr szürkés színűvé válik, gyakoriak a pattanások, vörös foltok, tágult pórusok. A csökkenő mennyiségű rostok miatt a bőr teltsége és rugalmassága csökken, megjelennek az első kisebb ráncok, főleg a szemkörnyéki szarkalábak, mélyül az orr-ajak barázda és előbukkannak a homlok harántredői. Egyébként 30 év felett, 10 évenként 1 harántredő képződése elfogadott.