Fashion&Beauty

Minden, amit tudni akartál a gyantázásról

Tartósan sima és selymes bőrre vágysz? Ha a gyantázás mellett döntöttél, de nem tudod, mire számíts, olvasd el az alábbi rövid összefoglalónkat, melyben összegyűjtöttünk minden hasznos információt.

Mit kell tudni a gyantáról?
Már az ókor során is használtak a nők különböző ragadós anyagokat a szőrszálak, pihék eltávolítására, így az eljárás nem új keletű, számos innováció tette azonban egyre fájdalommentesebbé a szőrtelenítés ezen módját. A ma használt gyantáknak már semmi köze sincs a fagyantához. A hagyományos gyantázás során spatulával vitték fel az eredetileg felmelegített gyantát, majd a megszilárdulás után kézzel tépték le. Napjainkban már szintetikus gyantákkal találkozhatunk. Érdemes tudni, hogy minél magasabb a gyanta szárazanyag- vagy zsírtartalma, annál kevésbé tapad, nem annyira árt a hámnak, de a szőrt sem tépi le olyan mértékben.

A hideg-, a meleg- és a cukorgyanta
Kétségkívül a hideggyanta a legkényelmesebb megoldás, mely általában 6 dupla csíkból áll. Kezeink között vagy hajszárító segítségével villámgyorsan felmelegíthető és szétszedhető a két csík, amit a lábunkra helyezve pár simítás után már el is távolíthatunk. A meleggyanta már kicsit problémásabb, hisz itt vagy a patronos vagy a hagyományos felmelegítős változat közül tudsz választani, melyet a megfelelő hőmérsékletig kell hevíteni. A meleggyanta tehát kicsit több szaktudást, biztosabb kezet igényel, ám a szőrszálakat hatékonyabban távolítja el. A cukorgyanta, mint ahogyan neve is mutatja cukrot is tartalmaz s nagy előnye, hogy a gyantacsíkot nem a szőr növekedésével ellenkező irányba kell letépni, így is garantálva a kevesebb fájdalmat, ám az első pár alkalommal érdemes kozmetikussal elvégeztetni a szőrtelenítést, hogy elsajátíthasd a speciális mozdulatot.

Előkészületek
Először is szerezzünk be gyantát, gyantalehúzó csíkokat, hintőport és hűsítő gélt. Győződjünk meg róla, hogy nem vagyunk allergiásak a gyantára. A gyanta kiválasztásakor érdemes az azulénest megvenni, melynek zöld színe segíthet abban, hogy ne hagyjunk ki egy szőrszálat sem a lábon, hisz jól látszik, hol kentük be már magunkat. Mielőtt felmelegítenénk a gyantát radírozzuk le a bőrünket, hogy az esetlegesen benőtt szőrszálak is előbukkanjanak. 3 milliméternél nagyobb szőrszálakat érdemes csak gyantával eltávolítani, az ideális hossz a 5-6 milliméteres. Ne gyantázzunk szemölcsös, erősen anyajegyes, visszeres, pattanásos és sebes bőrfelületet!

A gyanta felmelegítése
A gyantát a csomagolásán található használati utasítás szerint melegítsük fel, arra ügyeljünk, hogy folyós legyen, de nem folyékony. Mikróban való melegítéskor sose tegyük a maximum fokozatra a gyantát, először csak alacsonyabb hőfokozattal próbálkozzunk, nehogy elpattanjon a patron. Általában 2-3 perc melegítési időt javasol a csomagolás, ám ha ezután sem folyós a gyanta akkor melegítsük még egy picit különben nem fogjuk tudni felvinni rendesen. Akkor jó a gyanta hőmérséklete, ha meleg, de még kézzel meg tudjuk fogni.

A gyantázás lépései
A leradírozott, szárazra törölt bőrfelületet érdemes jó alaposan behintőporozni, hisz a zsíros és nedves bőrfelületre nem tapad megfelelően a csík. A gyantát a szőr növekedési irányával megegyezően vigyük fel a bőrre egy rétegben. A bekent testfelületre helyezzük rá a lehúzócsíkot, melyet négyszer, ötször simítsunk végig a szőr növekedési irányával megegyezően, hisz így biztosan beleragad az összes szőrszál a ragacsba. Most következik az egyik legkevésbé kedvelt rész, a csík eltávolítása, melyet ha helyesen végzünk el, nem is fáj annyira a folyamat. A szőr növekedési irányával ellentétesen, a bőrt megfeszítve és ellentartva minél gyorsabban rántsuk le a csíkot. A lehúzás másik fontos része, hogy ne függőleges, hanem vízszintes, a testrész irányával párhuzamos legyen a mozdulat!

Utókezelés
Fontos, hogy gyantázás után a maradék gyantát eltávolítsuk, a bőrt megnyugtassuk. A gyanta eltávolítására érdemes babaolajat vagy sebbenzit alkalmazni. A bőr megnyugtatására is kiváló a babaolaj, de beszerezhetünk speciális gyantázás utáni krémeket, hűsítő gélt, aloe verás ápolót. A gyantázás napján ne használjunk semmilyen egyéb testápoló készítményt, kerüljük a vegyszereket és a napfényt, szoláriumba se menjünk. A hónalj leszőrtelenítése után ne használjunk dezodort! A szőrszálak eltávolítása után, ha lehetőségünk adódik rá, hagyjuk kicsit szellőzni a bőrfelületet. Kezdetben erősebbnek tűnnek majd a szőrszálak, de pár kezelés után már ritkulni kezdenek. A simaság 3-6 hétig tarthat.

Oldalak

Video Élénk színek, merész minták: Íme a 2025-ös divattrendek
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • captions and subtitles off, selected
      Hirdetés
      Fashion&Beauty
      Fashion&Beauty
      A 2025-ös tavaszi pedikűrtrendek tele vannak frissességgel és játékossággal! Egy jól megválasztott pedikűrszín vagy minta tökéletes kiegészítője lehet az outfitünknek – legyen szó akár egy pasztell...
      Lifestyle
      Bill Gates, a Microsoft társalapítója is érzi, hogy teljesen átalakít mindent a mesterséges intelligencia megjelenése. Vannak munkák, ahol egyre intenzívebben vethetik be az AI-t.
      Sztárok
      Soproni Ágnes mindössze 50 éves volt, amikor saját fia, valamint annak barátja elvették a tehetséges színésznő életét, akinek aztán holttestét is meggyalázták.
      Sztárok
      A közönség arról kezdett el pletykálni, hogy Nagy Feró biztosan fogyasztott némi alkoholt, mielőtt A Nagy Duett színpadára állt. A híresség most lerántotta a leplet, mi történt pontosan.
      Lifestyle
      Anno nagy port kavart egy hír, amikor egy nyugdíjast átvert az ATM, és kevesebb pénzt adott ki neki. Tényleg mindig számoljuk át a pénzt, amit kiveszünk az automatából?
      Lifestyle
      Csak a külföldi kezelés mentheti meg a három és fél hónaposan leukémiával diagnosztizált noszvaji kisfiú, Tóth-Helli Ágoston életét.