Megjelenésünk egyik legfontosabb része az ápolt, fényes és egészséges haj. A pakolások, balzsamok és különböző hajolajok mellett egyre nagyobb sikere van a hennás hajpakolásoknak és hajfestékeknek, amelyek hajunk roncsolása nélkül is tökéletes ápolást és fedést biztosítanak.
A henna eredete
A henna India és Délkelet–Ázsia területéről származó, kisebbfajta, bokorszerű növény, amelynek virága rózsaszín, piros vagy fehér színben pompázik. Kultúrája körülbelül ötezer évvel ezelőttre nyúlik vissza, akkor leginkább bőrbetegségek és egyéb egészségügyi panaszok kezelésére használták. A henna számtalan betegség enyhítésére használható: torokfájás, égési sérülés, ekcémás viszketés, valamint reumás és egyéb fájdalmak csillapítására is alkalmas.
Napjainkban
Mára a henna a szépségiparban is fontos szerepet kapott: a test díszítésére, a körmök és a haj színezésére egyaránt használják. Legnagyobb előnye, hogy vegyszerek nélkül is tartós hatást érhetünk el vele úgy, hogy közben ápoljuk is az esetlegesen fényét vesztett hajat vagy repedezett körmöket.
Hajfestés hennával
Sok nő szívesen megváltoztatná a hajszínét, de hátráltatja őket az a tény, hogy az ammóniát és egyéb vegyszereket tartalmazó hajfestékek károsíthatják, roncsolhatják – a sajnos amúgy is töredezett vagy száraz – hajukat. A henna tápláló hatásával védi és regenerálja a hajat, mindemellett pedig a vegyszer nélküli hajfestés legtökéletesebb megoldása. Árban nem, vagy csak minimálisan tér el a már megszokott hajfestékekétől, azonban kíméletessége megfizethetetlen.
Ahogy a hajfestékeknek, a henna festékeknek is több fajtája van. Fontos szem előtt tartanunk, hogy a henna éppen azért, mert természetes alapanyag, előfordulhat, hogy nem biztosít elsőre tökéletes fedést, ami – főleg sötét haj esetében – sokszor alig észrevehető. Többszöri festés után a szín egyenletessé válik, valamint az árnyalatokon is finomíthatunk. Ha a festés után nem a kívánt árnyalatot kapjuk, nyugodtan próbáljunk ki más hennákat is, de ne feledjük, ahogy a normál hajfestékeknél, a hennánál is nagyban befolyásolja a végeredményt a haj eredeti színe és állapota. A tökéletes színt citromos bedörzsöléssel fixálhatjuk.
Színre színt
A henna nem bontja meg a haj természetes szerkezetét, az eredeti színt befedve képez tápláló védőréteget a hajszálak számára. Az eredeti henna színe vörös, azonban már léteznek eltérő árnyalatai is, amelyeket keverve is használhatjuk, így szinte bármilyen színt előállíthatunk. A haj hosszától és sűrűségétől függően a festék hatóideje változhat, azonban akár 15-120 percig is magunkon hagyhatjuk, a hajunk akkor sem károsodik, sőt, a gyógynövény hatásának köszönhetően még csillogóbbá és ápoltabbá válik.