5 érdekesség, amit még biztosan nem tudtál a csókolózásról

A csókolózás párkapcsolatunk szerves része, kultúránkban a szerelem és a kötődés kifejezőeszköze, ám sok helyen még a mai napig sem szokás, így kifejezni érzelmeinket.
Tabu a csók
A csókolózás nem ősi, ösztönös folyamat, inkább a kulturális fejlődés egyik érdekes velejáró - állítja Vaughn Bryant, a Texas de College Station antropológiaprofesszora. Az örömhormonok termelését is okozó folyamat azonban sok helyen a mai napig sem képzi a szokások szerves részét, sőt sok helyen csak a civilizáció térhódításával vált elterjedté az ajkak összeérintése.Mangria szigetén például a XVIII. századik, az első telepesek megérkezésééig nem csókolóztak az ott élők, mégsem jelentett számukra gondot, hogy kifejezzék érzelmeiket. Japánban és Kínában még napjainkban is tabunak számít a csók, hisz túlságosan meghökkentő az ottaniak számára a nyílt érzékiség ezen formája.
Íz és illat
Nyomj itt egy nagy
Tetszik-et és gyere
máskor is!
Háttérbe szorult csók
Szaglásunk lényegi összeköttetésben áll érzelemközpontunkkal s illatunk így sokat elárulhat még az immunrendszerünkről is. A Csendes-óceán több kis szigetén a mai napig él az orrösszedörgölés szokása.
Az első feljegyzések
A csókolózásról való első írásos feljegyzés egy védikus szövegben található, mely Kr.e. 1500 környékéről származik. A Kr.u.6 században a Káma Szútra már háromféle csókot különböztet meg, s a Római Birodalomban is 3 kifejezés élt a csókra, annak főbb jellemzői szerint: osculum, basium és saviolum.
Az öröm forrása
A csókolózás népszerűsége azonban mégsem a genetikailag ideális pár kiválasztásában rejlik csak, hisz az érzéki mozdulat valójába testünk egyik legérzékenyebb részeit az ajkakat és a nyelvet ingerli, mely igen gazdag idegvégződésekben.
Fotók: wallpaperranger.com; 3.bp.blogspot.com; picnewposts.blogspot.com
Oldalak
